Wylewki anhydrytowe

Specjaliści z branży budowlanej podkreślają zgodnie, że posadzki anhydrytowe to dziś optymalne rozwiązanie w wielu przypadkach. Ich istotną zaletą jest fakt, że z powodzeniem mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe (które, jak powszechnie wiadomo, zdobywa dziś coraz większą popularność).

Ponadto podkład anhydrytowy ma znakomite przewodnictwo cieplne, co pozwala wygenerować oszczędności za ogrzewanie. Dylatacje stosuje się zwykle w jego przypadku w niewielkiej formie, co w znacznym stopniu optymalizuje pracę. Poza tym podkłady anhydrytowe stosuje się dlatego, że wykonać je można bardzo szybko, by w krótkim czasie wykonywać kolejne czynności remontowe czy wykończeniowe. Ich wysoka wydajność również godna jest uwagi.

Jastrych anhydrytowy ma to do siebie, że jest podkładem o konsystencji płynnej, samopoziomującym. To w znacznym stopniu wpływa na wygląd okładzin, jakie się na niego stosuje. Skoro o okładzinach mowa, ten typ podkładu wykazuje bardzo dużą uniwersalność, może zostać zastosowany tam, gdzie kładzione będą zarówno posadzki drewniane, jak i gres, kamień czy też wykładzina